Krajský přebor družstev mládeže – výsledky

Ve dnech 27. – 28. 6. 2020 uspořádal Gambit Jihlava spolu s DDM Jihlava, za podpory KŠSV v prostorách DDM Jihlava Krajský přebor družstev mládeže, kterého se zúčastnilo pět družstev.

Hrálo se ve dvou hracích sálech, k dispozici byla i kuchyňka s přilehlou zasedací místností, kde bylo možné si vypít kávu nebo čaj. Během polední přestávky bylo možné si dojít na oběd do některého ze samoobslužných občerstvení v CITY PARKU, vzdáleného pouhých 150 metrů.

Základní skupina přeboru hraná tempem 2 x 30 minut + 10 s na tah, systémem každý s každým, se uskutečnila v sobotu. 1. místo obsadil tým Gambitu Jihlava v sestavě 1. Martin Žaža, 2. David Kučera, 3. Lucie Rybáčková, 4. Jáchym Spilka, 5. Ivoš Pejcha, 6. Vít Kovařík. Gambit Jihlava zde ztratil pouze nerozhodným výsledkem s  družstvem TJ Žďár nad Sázavou, které hrálo v sestavě: 1. Tomáš Vokoun, 2. Petr Sklář, 3. Adam Zelenka, 4. Filip Šorf, 5. Josef Zástěra, 6. Jaroslav Špaček a skončilo na 2. místě. 

3. místo obsadil Spartak Pelhřimov v sestavě 1. Jan Vyhnálek, 2. Matěj Ecler, 3. Michal Edr, 4. David Horák, 5. Lukáš Horák, 6. Matouš Bouška. 4. místo získal ŠK Jiskra Havlíčkův Brod a na 5. místě skončil ŠO Křižánky.

Do nedělního finále postoupily dva nejlepší týmy ze základní skupiny a sehrály spolu tempem 2 x 90 minut + 30 s na tah dva vzájemné zápasy. V obou zápasech byl úspěšnější Gambit Jihlava, když v prvním zápase s převahou zvítězil poměrem 5,5 : 0,5 a v druhém zápase 4,5 : 1,5. 

Družstvo Gambitu Jihlava se tak stalo krajským přeborníkem KŠSV na rok 2019/2020 a vybojovalo si tím postup do 1. ligy mládeže 2020/2021.

Výsledky partií sobotní základní části byly odeslány na zápočet do RAPID ELO LOK a výsledky partií nedělního finále na zápočet do ELO LOK.

Poháry obdržely první tři družstva, diplomy obdržely všechny družstva, medaile obdrželi všichni hráči družstev, která se umístila na prvních třech místech a věcné ceny obdrželi všichni účastníci.

Poděkování patří pořadatelům za hladký průběh přeboru, KŠSV za finanční příspěvek, městu Jihlava za doplnění cenového fondu a samotným účastníkům  za bojovné a fair play vedené partie.

Odkazy na výsledky:
ZÁKLADNÍ ČÁST <http://chess-results.com/tnr529537.aspx?lan=5&art=0>
FINÁLE <http://chess-results.com/Tnr529589.aspx?lan=5>

1. místo: Gambit Jihlava

2. místo: TJ Žďár nad Sázavou

3. místo: Spartak Pelhřimov

Jiří Widerlechner

Napsat komentář