Skončila Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020

Ve dnech 19. – 24. 1. 2020 probíhala v Karlovarském kraji IX. Zimní olympiáda dětí a mládeže. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkali také v karate, umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje a v šachu.

Turnaje šachistů pořádal Šachový klub Spartak Chodov, z. s. v v hotelu Thermal v Karlových Varech. Hrály se 4 turnaje švýcarským systémem na 7 kol v kategoriích starší žáci, mladší žáci, nejmladší žáci a dívky. Hrál se i turnaj čtyřčlenných družstev, která tvořili účastníci jednotlivých kategorií. Turnaj družstev se hrál vyřazovacím systémem play-off. Hrací tempo bylo ve všech turnajích 25 minut plus 10 sekund/tah.

Kraj Vysočina reprezentoval v kategorii starších žáků Rudolf Jun z Chotěboře, byl nasazen jako jednička této kategorie. Jedenáctý nasazený byl v kategorii mladších žáků Šimon Lang z ŠK Světlá. V kategorii nejmladších žáků bojoval Matěj Zezula z Náměšti nad Oslavou, byl nasazen jako třináctý. V kategorii dívek Vysočinu zastupovala třetí nasazená Pejřimovska Viola Ruby z Chotěboře.

Viola získala v turnaji dívek 4 body a skončila na pátém místě. Ruda Jun pozici favorita své kategorie neobhájil a končil se 4,5 body na pátém místě. Šimon Lang byl s 2,5 body desátý. Matěj Zezula získal 2 body a byl dvanáctý. V soutěži družstev tento tým skončil mezi 14 týmy na osmém místě.

Do bodování výpravy Kraje Vysočina přispěli naši šachisté 15 body. Kraj Vysočina získal celkem 166 bodů a skončil v pořadí krajů na 10. místě.

fotografie převzaty z FB ŠSČR

Odkazy:

Stránka ZODM 2020: https://odm.olympic.cz/

Výsledky: http://chess-results.com/tnr508545.aspx?lan=5&art=0&fedb=VYS&turdet=YES

článek na webu ŠSČR: https://www.chess.cz/olympiada-deti-a-mladeze/

Napsat komentář