KČ CUP – Žďárské dvojice 2023 – výsledky

Ve Žďáře nad Sázavou se na klubové úrovni šachy o peníze nikdy nehrály. V novodobé historii určitě ne. V pátek 28. dubna se to ale změnilo. Vedení šachového oddílu TJ Žďár nad Sázavou totiž právě na tento den zařadilo do letošního turnajového kalendáře nový formát šachového, a navíc i lehce profesionálního, klání pod názvem KČ CUP – Žďárské dvojice 2023.

 Pozvání ke hře přijalo 14 šachistů – dvanáct domácích, dva přijeli z nedalekých Jam. Podle klíče uvedeného v propozicích byli rozděleni do dvojic a utkali se nejen o prvenství a dobrý pocit ze hry, ale také o peníze z cenového fondu ve výši 2 000 korun. Vytvořilo ho startovné a peněžní zůstatek z loňského klubového turnaje VETEŠ CUP 2022.

 Vítězná dvojice hráčů získala polovinu fondu, dvojice na druhém místě 30 % a dvojice na třetí příčce 20 %. Hrálo se systémem každý s každým tempem 10 minut + 3 sekundy za každý provedený tah. Za výhru brala dvojice 3 body, za remízu 1 bod. Na regulérnost soutěže a hladký průběh dohlížel rozhodčí Josef Fišar st. a role ředitele turnaje se zhostil Jaromír Kulhánek.

 Premiérovými vítězi turnaje KČ CUP – Žďárské dvojice 2023 se stali Josef Fišar ml. a Vítek Vinopal se ziskem 16 bodů a společnou výhrou 1 000 korun. Druzí skončili Mojmír Smejkal s Petrem Sklářem (11 bodů), kteří si rozdělili 600 korun a třetí byli Jaromír Kulhánek s Petrem Pelikánem (8 bodů). Ti se podělili o zbývající 400 korun. Pro ostatní účastníky turnaje byly připravené drobné věcné ceny.

 Konečné pořadí:

  1. Fišar ml., Vinopal              
  2. Smejkal, Sklář (TJ Sokol Jámy)              
  3. Kulhánek, Pelikán (TJ Sokol Jámy)                   
  4. Siebenbürger Vl., Šmarda
  5. Večeřa, Fišerová
  6. Obůrka, Kuda
  7. Straka, Sem

Turnaje se zúčastilo 14 hráčů, tedy 7 dvojic-družstev. Jako nejkompaktnější dvojice se v turnaji „každý s každým“ projevili Fišar Josef mladší + Vít Vinopal. Zvítězili s převahou s 19 body.

Jaromír Kulhíánek

Více zde: https://zdarskysach.webnode.cz/news/kc-cup-zdarske-dvojice-2023-turnaj-ve-zdare-28-dubna/

Napsat komentář