Olympiáda dětí a mládeže v Královehradeckém kraji 2023

Od 22. do 27. ledna 2023 proběhne v Královéhradeckém kraji Olympiáda dětí a mládeže (ODM). Mezi mnoha sporty nebudou chybět ani šachy! Centrem dění ODM bude Špindlerův Mlýn, kde se malí talenti utkají o medaile v této královské hře.

Soutěžit se bude ve 4 kategoriích jednotlivců – 3 chlapecké a 1 dívčí dle věku. U chlapců jsou kategorie rozděleny následovně: 2007 a ml, 2009 a ml. a 2011 a ml. Kategorie děvčat je pouze jedna a to 2007 a ml. Turnaje jednotlivců budou rozloženy do dvou dnů – pondělí a úterý. Tempo bude 25 minut + 10 sekund a hrát se bude 7 kol.

Na středu dopoledne je plánována doplňková řešitelská soutěž jednotlivců, která by měla proběhnout v centru ODM a jejím cílem je propagace šachu. O den později, tedy ve čtvrtek proběhne bleskový turnaj družstev.

Nominace hráčů a doprovodu je na jednotlivých krajských šachových svazech. Každý kraj mohl na ODM vyslat nově dvoučlenný doprovod, který musí tvořit dva „dospěláci“. Pořadatelem šachové části je Královéhradecký krajský šachový svaz. Příjemným bonusem je také zajištění online přenosu, přičemž u rapid šachu bude zajištěn i živý komentář!

Výkonný výbor KŠSV a KM KŠSV na olympiádu nominovali:

D 2007 a ml. – Lucka Rybáčková
H 2007 a ml.- Šimon Lang
H 2009 a ml. – Adam Kutil
H 2011 a ml.- Martin Policar

Jako doprovod pojede předsedkyně KM KŠSV Drahomíra Kaňková a Josef Fišar ml.

Propozice šachového turnaje jsou zde.

Přejeme hodně úspěchů a věříme, že náš kraj vybraní hráči budou dobře reprezentovat.

Akci finančně zajišťuje Kraj Vysočina.

Napsat komentář