Akce propagující šachy v Havlíčkově Brodě

Hned několik akcí propagujících šachy a připomínající Mezinárodní den šachu uspořádal šachový oddíl TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

  1. Šachový klub Jiskry Havlíčkův Brod, uspořádal pro mládež „Šachovou ligu“ v rapid šachu.

Jejím cílem byla propagace „královské hry – šachy“ mezi mládeží, získání dalších talentů a prezentace šachu na veřejnosti.

Celkem jedenáct turnajů, otevřených pro registrovanou i neregistrovanou mládež, dle zájmu.

Liga byla zahájena prvním turnajem v lednu 2022 a ukončena v červnu 2022.

Do celkového vyhodnocení se účastníkům započítalo 6 nejúspěšnějších výsledků z turnajů.

Hodnoceny dvě kategorie :

  Starší –  ročník nar. 2007 – 2010

  Mladší – ročník nar. 2011 a mladší.

Ve všech turnajích se urputně bojovalo a bylo plno překvapujících výsledků, zejména ve prospěch nejmladších hráčů.

Celkem se do „Šachové ligy mládeže“ zapojilo 23 šachových nadějí, z toho 5 děvčat.

V kategorii – starších žáků zvítězil Patrik KOCMAN, 2. místo:Tomáš KOUMAR, 3. místo : Hana Bártová

V kategorii – mladších žáků zvítězil Marek RATAJ, 2. místo: Filip KOZDERKA 3.místo František Zdražil

Nejmladší účastník turnaje František Zdražil, nejlépe umístěná děvčata v kategoriích Hana Bártová – starší, Klára Jiráková – mladší.

Tito obdrželi poháry, diplomy a věcnou cenu, ostatní kteří se zúčastnili minimálně 6 turnajů, obdrželi věcnou cenu. Fotografie vítězů v příloze.

O hladký průběh turnajů „Šachové ligy mládeže“, se starali Karel Brodina a Václav Paulík

Podrobné výsledky LIGY mládeže jsou na webových stránkách ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod : www.sachyhb.cz

2. „Turnaj šachových nadějí“

 ————————————————————————————————–

Ve středu 29. 6. , předposlední den před prázdninami, uspořádal ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod šachový turnaj žáků ZŠ, kterého se zúčastnilo 28 žáků/žákyň z Havlíčkova Brodu a Oudoleně. Turnajem si účastníci připomenuli Mezinárodní den šachu, který slaví šachisté na celém světě.

Záštitu nad turnajem převzal pan starosta Havlíčkova Brodu, uskutečnil se v klubovně Sportovní haly TJ Jiskra.

Dva turnaje: Mladší :žáci 1. – 5. třídy, Starší : žáci 6. – 9. třídy.

Hrací systém – švýcarský na 7. kol, tempem 15 min. na partii pro každého hráče. Bezproblémový, bojovný turnaj o vítězích rozhodlo poslední kolo, zejména v kategorii -Mladších žáků.

Turnaj ukázal na šachové talenty Havlíčkova Brodu, Pavla Brože, Adama Novotného a zejména osmiletou Nandin Ulsbold, v kategorii obsadila třetí místo a byla nejlepší mezi  mladšími děvčaty . Cenu nejmladšího účastníka obdržel Viktor Vejsada. Pochvalu zaslouží všechny čtyři děvčata ze ZŠ Oudoleň , z velmi úspěšného šachového kroužku ZŠ, pod vedením manželů Chvojkových.

V kategorii STARŠÍCH žáků, zvítězil favorit Matěj Pavliš z Gymnázia Havlíčkův Brod, druhé místo lepším pomocným hodnocením  patří Patriku Kocmanovi ze ZŠ V Sadech, před Tomášem Koumarem ze ZŠ Wolkerova H.Brod. Za touto trojicí skončila Hana Bártová z Gymnázia  Havl.Brod a získala první místo mezi děvčaty v kategorii.

Vítězové kategorií obdrželi poháry, první tři v kategoriích medaile, medaili obdržela nejlepší dívka v kategorii a nejmladší účastník a diplomy.

Všichni účastníci obdrželi hezké, věcné ceny, které  věnovaly partneři turnaje: ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod, město Havlíčkův Brod,  AMYLON a.s. Havlíčkův Brod, CATUS spol.s r.o. Havlíčkův Brod, EFKO spol.s r.o. Nové Veselí. Ceny udělaly dětem velkou radost! Pořadatelé všem partnerům děkují za podporu.

Poděkování patří organizátorům ŠK Jiskra Havlíčkův Brod, kteří  turnaj připravili a zabezpečili.

Cíl turnaje, propagace a zviditelnění „Královské hry – šachy“ se naplnil, ukázal na řadu talentů.

Výsledky turnaje:

Kategorie mladší žáci : ročník narození 2011 a mladší:

Konečné pořadí po 7 kolech

Poř.St.č. JménoFEDRtgKlub/MístoBody PH 1  PH 2  PH 3 
11 Brož PavelCZE1173Šachový klub Světlá nad Sázavou6,00,030,027,5
22 Novotný AdamCZE1052Šachový klub Světlá nad Sázavou5,51,028,527,0
311 Ulsbold NandinCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod5,50,030,027,0
49 Rataj MarekCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod5,00,027,526,0
516 Zvolánek VojtěchCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod5,00,025,022,5
68 Marková EmaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň4,00,029,526,5
717 Zvolánková LenkaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň4,00,028,025,5
810 Tecl TomášCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod4,00,022,522,0
913 Wasserbauer MaxCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,50,015,515,0
103 Holasová EmaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň3,00,027,525,0
1114 Zbortek JosefCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,00,025,024,5
1215 Zdražil FrantišekCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,00,024,022,0
135 Koc ŠimonCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod3,00,023,021,5
146 Kubátová KristýnaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň3,00,016,015,5
157 Kučera TomášCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod2,50,021,521,0
1612 Vejsada ViktorCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod2,00,021,521,0
174 Klement ViktorCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod1,00,018,517,0

Kategorie starší : ročník narození : 2007 – 2010:

Konečné pořadí po 7 kolech

Poř.St.č. JménoFEDRtgKlub/MístoBody PH 1  PH 2  PH 3 
11 Pavliš MatějCZE1510TJ Jiskra Havlíčkův Brod6,50,025,523,5
23 Kocman PatrikCZE1457TJ Jiskra Havlíčkův Brod5,50,526,025,5
32 Koumar TomášCZE1459TJ Jiskra Havlíčkův Brod5,50,524,524,0
45 Bártová HanaCZE1252TJ Jiskra Havlíčkův Brod4,01,029,527,5
510 Sobieraj GustaCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod4,00,019,018,5
66 Hlaváč TomášCZE1100TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,51,028,526,5
79 Kubát JakubCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,50,023,523,0
811 Zezulová SáraCZE1000Šachový klub Světlá nad Sázavou3,01,021,521,0
97 Wasserbauer KvidoCZE1043TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,00,022,522,0
104 Pfeffer PatrikCZE1317TJ Jiskra Havlíčkův Brod2,50,024,522,5
118 Gadžor MarioCZE1000ZŠ a Praktická škola Havl.Brod1,00,024,522,5

Kategorie mladší žáci : ročník narození 2011 a mladší:

Konečné pořadí po 7 kolech

Poř.St.č. JménoFEDRtgKlub/MístoBody PH 1  PH 2  PH 3 
11 Brož PavelCZE1173Šachový klub Světlá nad Sázavou6,00,030,027,5
22 Novotný AdamCZE1052Šachový klub Světlá nad Sázavou5,51,028,527,0
311 Ulsbold NandinCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod5,50,030,027,0
49 Rataj MarekCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod5,00,027,526,0
516 Zvolánek VojtěchCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod5,00,025,022,5
68 Marková EmaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň4,00,029,526,5
717 Zvolánková LenkaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň4,00,028,025,5
810 Tecl TomášCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod4,00,022,522,0
913 Wasserbauer MaxCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,50,015,515,0
103 Holasová EmaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň3,00,027,525,0
1114 Zbortek JosefCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,00,025,024,5
1215 Zdražil FrantišekCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,00,024,022,0
135 Koc ŠimonCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod3,00,023,021,5
146 Kubátová KristýnaCZE1000ŠO TJ Sokol Oudoleň3,00,016,015,5
157 Kučera TomášCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod2,50,021,521,0
1612 Vejsada ViktorCZE1000ŠK AZ CENTRUM Havlíčkův Brod2,00,021,521,0
174 Klement ViktorCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod1,00,018,517,0

Kategorie starší : ročník narození : 2007 – 2010:

Konečné pořadí po 7 kolech

Poř.St.č. JménoFEDRtgKlub/MístoBody PH 1  PH 2  PH 3 
11 Pavliš MatějCZE1510TJ Jiskra Havlíčkův Brod6,50,025,523,5
23 Kocman PatrikCZE1457TJ Jiskra Havlíčkův Brod5,50,526,025,5
32 Koumar TomášCZE1459TJ Jiskra Havlíčkův Brod5,50,524,524,0
45 Bártová HanaCZE1252TJ Jiskra Havlíčkův Brod4,01,029,527,5
510 Sobieraj GustaCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod4,00,019,018,5
66 Hlaváč TomášCZE1100TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,51,028,526,5
79 Kubát JakubCZE1000TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,50,023,523,0
811 Zezulová SáraCZE1000Šachový klub Světlá nad Sázavou3,01,021,521,0
97 Wasserbauer KvidoCZE1043TJ Jiskra Havlíčkův Brod3,00,022,522,0
104 Pfeffer PatrikCZE1317TJ Jiskra Havlíčkův Brod2,50,024,522,5
118 Gadžor MarioCZE1000ZŠ a Praktická škola Havl.Brod1,00,024,522,5

Napsat komentář