Mistrovství České republiky školních týmů 2022 – výsledky

Mistrovství České republiky školních týmů se konalo v Nových Hradech v Hotelu Máj. Hrálo se v nově rekonstruovaném prostorném sálu, bylo zde zajištěno ubytování i stravování a dostatek prostor pro doprovod. Mistrovství České republiky školních týmů – 1. stupeň ZŠ se konalo v termínu 31. 5. – 1. 6., 2. stupeň ZŠ ve dnech 7. – 8. 6. 2022 a střední školy ve dnech 9. – 10. 6. 2022.

  1. stupeň ZŠ – 22 družstev

Mistrem České republiky stal tým ZŠ ČSA Frýdek-Místek (24 bodů). Druhé místo vybojovala ZŠ U sv. Štěpána Praha (23,5 bodu) a na třetím místě skončila 28. ZŠ Plzeň (22,5 bodu). Kraj Vysočina reprezentovala ZŠ Nuselská Havlíčkův Brod, jež skončila na pěkném 8. místě (sestava Brož, Novotný, Šedý, Ulsbold a Novhannisyan) a ZŠ Velká Bíteš, která byla dvanáctá (sestava Vojtěch, Ošmera, Beránek a Blažková).

výsledky: https://chess-results.com/tnr643462.aspx?lan=5&art=1

2. stupeň ZŠ – 25 družstev

Zvítězilo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek – Místek, druhé bylo Gymnázium Jírovcova České Budějovice a třetí Gymnázium Dašická Pardubice.

Kraj Vysočina reprezentovalo Gymnázium Jihlava (Rybáčková, Rybáček, Srba, Kovařík a Pejcha). Umístilo se na osmém místě.

výsledky: https://chess-results.com/tnr645025.aspx?lan=5

3. střední školy – 23 družstev

Mezi středními školami se umístilo Gymnázium Havlíčkův Brod (Brož, Pavliš, Šedý a Harvalík) šestnácté a Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov (Kaňka, Vyhnálek, Ecler, Petr a Kalina) dvacáté první.

Turnaj SŠ vyhrálo Gymnázium Petra Bezruče Frýdek – Místek, druhé bylo Gymnázium Boženy Němcové Hradec Králové a třetí SPSŠE a VOŠ Liberec.

Fotky jsou z archivu pořadatele.

Napsat komentář