Významné životní jubileum Jaromíra Pavliše

V těchto dnes slaví své kulatiny Jaromír Pavliš z ŠO TJ Žďár nad Sázavou.

Jaromír hraje šachy od svých 11 let. Začínal v kroužku ODPM ve Žďáře nad Sázavou pod vedením pana Jetmara. První velký turnaj absolvoval ve 14 letech v Gottwaldově. V patnácti – v dubnu roku 1966 – vstoupil do žďárského oddílu, kde se stal rovnou platným hráčem A-družstva. Jako osmnáctiletý vyhrál svůj první titul přeborníka oddílu.

Když se mu to podařilo v roce 1972 podruhé (přeborníkem oddílu byl Jaromír osmkrát), stal se jako první šachista v historii žďárského oddílu držitelem I. výkonnostní třídy. V roce 1976 vyhrálo žďárské Áčko “Krajský přebor II. třídy” již s Jaromírem, coby kapitánem. Pod jeho vedením hrálo první družstvo Žďáru víc jak 20 let. Velkým úspěchem byl postup A-družstva do Moravskoslezské ligy v roce 1992.

Při příležitosti oslav “40 let šachu ve Žďáře” remizoval Jaromír v simultánce s mistrem světa v korespondenční hře Jakovem Estrinem. Jeho oblíbeným turnajem se stal Loumův memoriál v Peci pod Sněžkou. Zde také v roce 1978 získal jako první hráč žďárského okresu titul Kandidáta Mistra.

Velmi dobře hraje nejen “vážné” šachy, ale ani bleskovky mu nikdy nebyly cizí. Svědčí o tom i titul Okresního přeborníka v blesku z roku 1989.

Navíc se dobře vyzná v pravidlech, a tak ke hře samotné přidal i kvalifikaci rozhodčího II. třídy.

Jaromír Pavliš si stále udržuje solidní výkonnost a jeho “neprůstřelnost” nadále platí.

Do dalších let přejeme hodně pohody a radosti jak v životě šachovém tak i v osobním.

Jménem ŠO TJ Žďár nad Sázavou

Pavel Večeřa, předseda

Ke gratulaci se přidává i VV KŠSV – Jaromír Pavliš působil před několika lety v KŠSV jako předseda revizní komise.

Do dalších let přejeme hlavně pevné zdraví.

Mnohokrát děkujeme za rozvoj šachu na Žďársku a dlouholetou reprezentaci Vysočiny na turnajích.

Za výkonný výbor KŠSV

Eva Kořínková, předsedkyně

Jeden myslel na “Významné životní jubileum Jaromíra Pavliše

  • 23. 8. 2021 (15:32)
    Trvalý odkaz

    Zdravím tě Jaromíre u příležitosti tvého životního jubilea a přeji si, aby ti vydrželo zdraví a elán, který tě celý život provází. Přeji ti ještě mnoho úspěchu a radosti za šachovnicí v barvách Žďárského šachového oddílu. Tvůj kamarád Petr Nadrchal.

Napsat komentář