Zpráva z 9. soustředění talentované mládeže v KŠSV

V sobotu 19. prosince se opět konalo soustřední KCTM v KŠSV.  Soustředění proběhlo jako páté online opět pod taktovou trenérů GM Petra Veličky a Petra Mičulky prostřednictví Skype. Zájem hráčů je stále velký a neúčast hráčů je zejména kvůli kolizi rodinných povinností.  Jsme velice rádi, že se přidali i dva úplně nový  hráči.

Zhodnocení on-line soustředění KCTM Vysočina 19. 12. 2020 – skupina A

Soustředění se zúčastnilo celkem 22 žáků, což je oproti minulému soustředění drobný pokles, nicméně Lucie a Helena Šťávová přešly do B-skupiny k Petrovi Mičulkovi, takže byl počet účastníků v podstatě stejný.

Soustředění proběhlo ve stejném formátu jako dvě předcházející, tzn. 4 tréninkové bloky po cca 55 min, mezi nimi 5-10 min přestávka.

Technicky proběhlo vše bez problémů (jako obvykle byl použit program Skype + CB 15), na konci každého bloku děti řešily jednu úlohu. I tentokrát se děti aktivně zapojovaly do tréninku, vedli jsme teoretické diskuze k tématům, analyzovali pozice z partií.

Z celého soustředění obdrželi všichni účastníci materiál ve formátu pgn a úkoly k samostatnému domácímu řešení.

Zpracoval GM Petr Velička

Zpráva ze soustředění KCTM 9 online 19. 12. 2020 (skupina B):

Ing. Petr Mičulka si pro skupinu B připravil následující:

  1. Evansův gambit
  2. Přechod do pěšcovky

Soustředění se uskutečnilo online prostřednictvím Skype, kdy se účastníci přihlašovali předem organizátorovi, tak trenérům dle instrukcí v propozicích. Pro přehled účastníků byl pořízen PrintScreen obrazovky se jmény účastníků.

Dnešní soustředění bylo opět čtyřhodinové. Materiály byly připraveny ve formě ChessBase a pro snadnější pochopení jednotlivých myšlenek byly v průběhu výkladu doplňovány systematickou barevnou grafikou. Děti se zapojovaly na vyzvání též aktivně, po vepsání do chatu trenér reagoval na správné i nesprávné odpovědi a postupnými nápovědami naváděl děti směrem k vyřešení situací. Probraná témata budou ještě zaslána e-mailem včetně úkolů do příštího soustředění.

Skupina B byla obsazena 13 mladými hráči, kteří v průběhu dne získávali body za reakce, které psali do chatu:

David Brychta (Gambit Jihlava) 11 bodů, Adam Brychta (Gambit Jihlava) 5 bodů, Ladislav Vojtěch (Spartak Velká Bíteš) 14 bodů, Metoděj Vojtěch (Spartak Velká Bíteš) 8 bodů, Ondřej Malý (TJ+DDM Náměšť nad Oslavou) 13 bodů, Stanislav Pelán (TJ+DDM Náměšť nad Oslavou) 5 bodů, Jakub Stejskal (Gambit Jihlava) 25 bodů, Adam Novotný (ŠK Světlá nad Sázavou) 13 bodů, Kvido Wasserbauer (TJ Jiskra Havlíčkův Brod) 5 bodů, Kryštof Spilka (Gambit Jihlava) 7 bodů, Matěj Beránek (Spartak Velká Bíteš) 13 bodů, Antonín Čermák (Spartak Pelhřimov) 7 bodů, Vojtěch Havel (Spartak Pelhřimov) 5 bodů, Lucie Šťávová (TJ+DDM Náměšť nad Oslavou) 12 bodů a Helena Šťávová (TJ+DDM Náměšť nad Oslavou) 26 bodů.

Petr Mičulka

Všem zúčastněným děkujeme a věřím, že se společně s trenéry uslyšíte na posledních dvou plánovaných soustředěních 28. a 30. prosince.

Za KCTM v KŠSV dne 22. 12. 2020

Jan Zezula

Napsat komentář