FIDE RAPID DALEŠICE 2020 – výsledky

V sobotu 7. 3. 2020 se konal FIDE RAPID DALEŠICE, který byl zařazen mezi turnaje GP a zároveň se hrál jako KP Vysočiny v rapid šachu. Prostředí dalešického pivovaru má svoje kouzlo a přilákalo rekordní počet 96 účastníků.

Pořadatelem byl oddíl Caissa Třebíč, na výborné organizaci se podílel zejména předseda oddílu Luboš Svíženský. O hladký průběh jednotlivých kol se staral profesionálně rozhodčí Jiří Siebenburger. Turnaje se zúčastnila řada známých jmen v čele s GM Štěpánem Žilkou, který turnaj vyhrál. Druhý byl IM Jaroslav Bureš. Tradiční účastník Vojtěch Zwardoň skončil čtvrtý. V turnaji se neztratili ani hráči Vysočiny – Na třetím místě byl odchovanec z Vysočiny Petr Walek hrající za HM Ostrava. Pátá byla WGM Eva Kulovaná z ŠK Gordic Jihlava, která byla vyhlášena i nejlepší ženou turnaje. Šestý byl Vít Kratochvíl z TJ Náměšť nad Oslavou a sedmý Roman Vincze z TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Krajskými přeborníky Kraje Vysočina v rapid šachu se stali pro rok 2020: 1. WGM Eva Kulovaná ŠK Gordic Jihlava (zároveň nejlepší žena), 2. Vít Kratochvíl TJ Náměšť nad Oslavou, 3. Roman Vincze TJ Jiskra Havlíčkův Brod, 4. David Brychta ŠK Gordic Jihlava a 5. Pavel Večeřa TJ Žďár nad Sázavou. Nejlepším seniorem byl Jiří Bajer z oddílu Gambit Jihlava, v kategorii U18 a 20 byl nejlepší Simajchl Adam z ŠO Spartak Velké Meziříčí, ze stejného oddílu je i vítězka kategorií D18,20 Karolína Šmaková.

Odkaz na výsledky: http://chess-results.com/tnr513035.aspx?lan=5&art=1&rd=10&fed=CZE&flag=30

Fotografie z FB Caissa Třebíč.

Na obrázku může být: one or more people a people standing
Celkoví vítězové (1. – 8. místo): zleva S. Žilka, J. Bureš, P. Walek, V. Zwardoň, E. Kulovaná, V. Kratochvíl, R. Vincze a D. Holemář.
Na obrázku může být: 6 people, stojící lidé
Krajští přeborníci: zleva E. Kulovaná, V. Kratochvíl, R. Vincze, P. Večeřa a D. Brychta.
Na obrázku může být: sky , cloud a outdoor

Na obrázku může být: people sitting , table a indoor
Na obrázku může být: 1 person, sitting , chess a table

Na obrázku může být: 1 person, sitting a table
Na obrázku může být: 3 people, people sitting a indoor


Na obrázku může být: one or more people , people sitting a indoor
Na obrázku může být: 3 people, people sitting a indoor

Napsat komentář