Táborská věž 2019

Tradičně 27. prosince v prostorách JČ univerzity Tábor vládly šachy, konal se zde 62.ročník šachového turnaje Táborská věž 2019 – memoriál JUDr. Václava Rajlicha. Hrály se tři turnaje: hlavní pro dospělé a dorostence (2003-2001) a dva doprovodné (nar. 2004-2007 a 2008 a mladší).

Těchto turnajů se zúčastnili i šachisté z Kraje Vysočina (TJ Spartak Pelhřimov (4), DDM Pelhřimov (3), Gambit Jihlava (4), TJ Jiskra Havlíčkův Brod (2), TJ Jiskra Humpolec (2), ŠK Světlá nad Sázavou (1) a vedli si velmi dobře

.A) Turnaj dospělých a dorostu – celkem 77 hráčů 7 kol, tempo 2×20 min.+5 sek./tah

1. místo Borkovec Milan, QCC České Budějovice, 6b

2. místo Vybíral Zdeněk, QCC  České Budějovice, 6b

3. místo Žilavý Jan, Sokol Tábor, 6b

Nejlepší dorostenci:

1. místo Zeman Matyáš, Moravská Slavia Brno, 5,5 b, celkové 4. místo,

2. místo Hák David, ŠACHklub Tábor, 5 b, celkové 7. místo

3. místo Zedníček Filip, ŠK Světlá nad Sázavou, 5 b, celkové 9.místo

4,5 bodu  uhrál Pavlíček Robert z TJ Jiskra Humpolec (15.místo) a Vyhnálek Jan z TJ Spartak Pelhřimov (16.místo). O půl bodu méně, t.j. 4 body  vybojoval Vondra Aleš z Gambit Jihlava (28.místo) a polovinu možných bodů Holata Miroslav z TJ Jiskra Havlíčkův Brod.
Výsledky: http://chess-results.com/tnr500651.aspx?lan=5&art=4


B) Mladší kategorie – 18 hráčů 7 kol a stejné tempo jako u hlavního turnaje

1. místo Bárta David, Šachová akademie VŠTE, z.s., 6b

2. místo Ecler Matěj, TJ Spartak Pelhřimov, 5,5 b – zároveň 2.místo v kategorii 2004-2005

3. místo Garabik Marek, Šachová akademie VŠTE, z.s., 5 b

Polovinu možných bodů (3,5 b) uhrál Rybáček Martin z Gambitu Jihlava.

Výsledky:  http://chess-results.com/tnr495330.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES

C) Nejmladší kategorie – 23 hráčů, 9 kol, 2×20 min. pro každého hráče

1. místo Rybáčková Lucie, Gambit Jihlava, 8b – zároveň 1.místo v kategorii 2008-2009

2. místo Jaroš Michal, ŠACHklub Tábor, 6,5b

3. místo Karafiát Vojtěch,  ŠK Duras BVK, 6,5b 

4. místo Vondra Filip, Gambit Jihlava, 6b, – zároveň 3.místo v kategorii 2008-2009

5. místo Policar Martin, TJ Spartak Pelhřimov, 6b – zároveň 2. místo v kategorii 2010 a mladší

KODAK Digital Still Camera
KODAK Digital Still Camera

Hezkého výsledku dosáhl i nováček na turnaji Jírů Filip, ZŠ Krásovy domky Pelhřimov, 4x vyhrál a obsadil 14.místo.
Výsledky: http://chess-results.com/tnr495329.aspx?lan=5&art=4&turdet=YES

Drahomíra Kaňková

Napsat komentář