Šachový velmistr v Pelhřimově

Členové šachového oddílu TJ Spartak Pelhřimov, z.s. dostali za svoji sportovní činnost a dosažené výsledky od svého oddílu netradiční vánoční dárek – soustředění s trenéry 2. třídy. Soustředění se konalo dne 21. 12. 2019 v krásných nově zrekonstruovaných prostorách VOŠ a Střední školy hotelové Pelhřimov a bylo rozděleno do dvou skupin. 

První skupinu – pokročilá mládež a dospělí trénoval náš šachový velmistr GM Petr Velička a probírala se tato témata: hodnocení pozice a tvorba plánu, útok na dámském křídle, věžové koncovky s malým počtem pěšců, propočet a nakonec závěrečný test. 

Druhou skupinu – mírně pokročilí, trénoval rovněž zkušený trenér Petr Mičulka a začali rozcvičkou – řešení diagramů různé obtížnosti, probírala se zahájení, ukázka hrubých chyb (motivy a řešení) a nakonec taktické příklady.

Bylo krátce před vánočními svátky a tak i soustředění bylo ve vánočním duchu. Každý účastník dostal mlsku – vánoční hvězdu a malý dárek od NTP a Zdravého města Pelhřimov. Účastníkům v celkovém počtu 19 (u některých i doprovod rodičů) se soustředění líbilo a věříme že si každý něco z probraných témat odnesl a uplatní získané vědomost i v dalších šachových soutěžích či soukromých partií pro radost.

Na závěr jsme si popřáli krásné svátky a vše nejlepší do nového roku 2020.

Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov

Napsat komentář