Okresní kolo přeboru družstev škol Jihlavska v šachu 2019/2020 – výsledky

Ve čtvrtek 19.12.2019  se utkala družstva škol z okresu Jihlava v okresním kole MČR v rapid šachu. Pořadatelem  byla tradičně ZŠ Otakara Březiny Jihlava,  hrály se dva turnaje. První turnaj byl společný pro kategorii I. (1.-5. tř. ZŠ) a kategorii II.  (6.-9.tř ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a druhý turnaj pro kategorii III. (SŠ), kterých se zúčastnilo celkem 11 družstev, 47 hráčů a hráček.  Hrálo se v obou turnajích systémem každý s každým. 

I.+II. kategorie –  1.-5. tř. ZŠ a  6.-9.tř ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií –  8 družstev, 34 hráčů, hrálo se systémem každý s každým na 7 kol,  tempem 2x 15 min. pro každého hráče

1.místo Gymnázium AD Fontes (Kučera David, Zedníček Filip, Spilka Jáchym, Spilka Kryštof, Koubek Filip)

2.místo Gymnázium Jihlava (Pejcha Ivoš, Bulant Ondřej, Rybáček Martin, Holcman Matěj)

3. místo ZŠ Kollárova Jihlava   (Rybáčková Lucie, Vondra Filip, Tichánek Adam, Vacek Filip)

Plný počet bodů uhrál na 1. šachovnici Kučera David, na 2. šachovnici Zedníček Filip, na 3. šachovnici Tichánek Adam a na 4. šachovnici Holcman Matěj.

Družstva Gymnázium AD Fontes a Gymnázium Jihlava postupují do krajského kola MČR v rapid  šachu družstev škol v kategorii 6.-9.tř ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Družstva ZŠ  Kollárova Jihlava  a ZŠ Otakara Březiny Jihlava I A (Kubiš František, Rokosová Linda, Havelková Kamila, Zejda Matyáš), které se umístilo na 6.místě, postupují do krajského kola MČR v rapid  šachu družstev škol v kategorii 1.-5.tř ZŠ 


III.kategorie  – SŠ – 3 družstva, 13 hráčů, hrálo se systémem každý s každým, tj. 2 kola,  tempem 2x 20 min. pro každého hráče

1. místo PTA Jihlava A (Čipl Jan, Krč Michal, Halama Jakub, Straka Jan) 

2.místo PTA Jihlav B (Martínek Erik, Blažek Michal, Dejmek Tomáš, Seidl Ondřej) 

3. místo Gymnázium Jihlava (Váhala Marek, Příhoda Petr,Havlík Tadeáš, Sekan Jakub, Tůma Maximilián)

Plný počet bodů uhrál na 3. šachovnici Dejmek Tomáš a na 4. šachovnici Straka Jan.

Obě družstva PTA  (Střední škola průmyslová, technická a automobilní Jihlava) se nominovala do krajského kola MČR přeboru družstev škol. 

Všem zúčastněným patří poděkování za hezké partie a reprezentaci svých škol. Postupujícím družstvům přejeme hodně štěstí do dalších bojů.

Drahomíra Kaňková, koordinátorka projektu Šachy do škol

Odkaz a shrnutí výsledků zaslal Vladimír Nekvinda:

Kategorie I a II – společný turnaj: http://chess-results.com/tnr500068.aspx?lan=5&art=0&turdet=YES

postupující kat. I: ZŠ Jihlava, Kollárova (skala@zskol.ji.cz) a ZŠ Otokara Březiny, Jihlava (nekvinda.vladimir@zsobreziny.cz)

postupující kat. II: Soukromé gymnázium AD Fontes (zd.kovarikova@centrum.cz) a Gymnázium Jihlava (ilonamiskova@gymnaziumjihlava.cz)

Kategorie III: http://chess-results.com/Tnr500233.aspx?lan=5

postupují obě družstva SŠ průmyslové, technické a automobilní, Jihlava (urban@ssptaji.cz)

Napsat komentář