Open Vysočina 2019 – výsledky

V termínu 4. – 7. 7. se konal ve Žďáře nad Sázavou turnaj Open Vysočina, který byl zároveň otevřeným krajským přeborem Kraje Vysočina 2019.

Turnaj zahájil jeho ředitel a předseda pořádajícího oddílu Vladislav Obůrka. Na dodržování pravidel dohlížel hlavní rozhodčí Jiří Siebenbürger. Přítomné pozdravila také předsedkyně Krajského šachového svazu Vysočina Eva Kořínková. Celkem se zúčastnilo 45 hráčů z celé republiky. Nejmladšímu účastníku bylo 8 let, nejstaršímu 79. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol.

Nejlépe si s nástrahami na šachovnici poradil celkový vítěz open turnaje Petr Walek z ŠK Caissa Třebíč, který vedl doslova systémem start – cíl a povolil svým soupeřům pouze dvě remízy. Pozici nejlepšího hráče pořádajícího oddílu TJ Žďár nad Sázavou potvrdil Pavel Večeřa, který se ziskem 5,5 bodu skončil na druhém místě. Stejně bodů, ale horší pomocné hodnocení měl třetí Jan Tesař z ŠK Caissa Třebíč a čtvrtý Filip Malý z Klubu šachistů Říčany 1925. Na pátém místě skončil mladíček Šimon Lang z Šachového klubu Světlá nad Sázavou (získal 5 bodů). Ten byl zároveň vyhlášen nejlepším juniorem turnaje. Nejlepším seniorem a ženou byli opět domácí hráči – Vladislav Obůrka a Eva Kořínková. V kategorii juniorek se jako první umístila Julie Richterová z TJ Náměšť nad Oslavou.

Přeborníky Kraje Vysočina pro rok 2019 se stali:

muži: Petr Walek (TJ Náměšť nad Oslavou), ženy: Eva Kořínková (TJ Žďár nad Sázavou), senioři: Vladislav Obůrka (TJ Žďár nad Sázavou), dorostenky a juniorky (D18, 20): Julie Richterová (TJ Náměšť nad Oslavou) a dorostenci a junioři (H18, 20): Šimon Lang (Šachový klub Světlá nad Sázavou).

V průběhu turnaje probíhala tipovací soutěž O tipovacího krále turnaje Open Vysočina 2019, jejímž vítězem se stal Jan Páček z TJ Jiskra Humpolec, který správně odhadl 29 výsledků. Do soutěže byli zapojeni i přítomní rodiče a diváci, z nich dokázala uhodnout nejlépe 22 výsledků matka domácí šachové naděje Jakuba Kroba.

Turnaj se odehrál v přátelské atmosféře, organizačně byl zvládnut na výbornou. Díky podpoře města Žďár nad Sázavou, akciové společnosti Žďas, Krajského šachového svazu Vysočina a dalších sponzorů nebyly uděleny pouze finanční odměny dle propozic, ale i poháry a řada věcných cen a upomínkových předmětů.

Celkové výsledky jsou zde: http://chess-results.com/tnr442653.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=1.

Napsat komentář