VI. ročník rapid turnaje O PELHŘIMOVSKÉHO PĚŠCE – výsledky

Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov uspořádal v rámci festivalu Pelhřimov – město rekordů v sobotu 8. června už šestý ročník turnaje v rapid šachu pro registrované i neregistrované hráče a hráčky všech věkových kategorií, nazvaný „O Pelhřimovského pěšce“.

Ten se uskutečnil na Vyšší odborné škole a střední hotelové škole Pelhřimov a hrála se soutěž jednotlivců, švýcarský systém na 9 kol, 2×15 minut na partii. Atraktivní cenou pro vítěze byl obří pěšec od společnosti Domácí jídelna Pelhřimov, vyrobený z tvarohových koláčů. Turnaj slavnostně zahájil starosta města Pelhřimova Ladislav Med. Ten uvítal přítomné jménem šachového oddílu i města Pelhřimov, všem popřál mnoho úspěchů ve hře, poděkoval škole za poskytnutí prostor a organizátorům za perfektní přípravu.

Přítomné rovněž pozdravila předsedkyně KŠSV Eva Kořínková, která si turnaj i zahrála.

Na dodržování pravidel dohlížel hlavní rozhodčí Václav Paulík.

Hlavní organizátorka, ředitelka turnaje, paní Drahomíra Kaňková připravila opět po všech stránkách skvělý turnaj, od organizačního zajištění, cenového fondu, občerstvení pro účastníky, k dispozici byl dětský koutek, pro zájemce plně využitý zdravotní monitoring, vystoupení skupiny – ukázka bojového sportu, drobné ceny v průběhu jednotlivých kol ap.

Na turnaji se presentovalo devadesát zájemců všech věkových kategoriích od nejmladšího šestiletého Pavla Brože a nejdříve narozeného Jiřího Jirouška.

Vyhodnoceni byli první tři nejlepší v celkovém pořadí turnaje, , první tři nejlepší v kategoriích, nejmladší a nejstarší účastník. Všichni účastníci turnaje obdrželi pamětní medaili ve tvaru pěšce, věcnou cenu a koláč.

Konečné pořadí po devíti kolech ukázalo vítěze, kterým se stal Alois Bartoš z klubu Sokol Tábor se ziskem 8 bodů, druhé místo obsadil Jiří Polanský z klubu Gambit Jihlava, který získal 7 bodů těsně před Radkem Matějkou z klubu ŠACHklub Písek – ten měl při stejném zisku 7 bodů nižší pomocné hodnocení a skončil tedy na třetím místě. Podrobné výsledky jsou zde: http://chess-results.com/tnr447550.aspx?lan=5&art=1 .

Na turnaji vládla příjemná atmosféra, velké poděkování patří duši celého turnaje Drahomíře Kaňkové, která opět dokázala připravit krásný turnaj.

Z turnaje bude i minutový šot v ČT4 Sport (v pořadu V ŠACHU v červenci).

(Volně převzatu z webů http://sachy-hb.cz a http://www.mupe.cz/sachiste-se-poseste-utkali-o-pelhrimovskeho-pesce/d-28605/p1=19797 )

Napsat komentář