Družstva z Vysočiny hrála na MČR družstev starších žáků

Turnaj, který začal před lety jako oslava Mezinárodního dne dětí, se stal jedním z turnajů s nejdelší tradicí, a to i v rámci všech sportů. Již 57. ročník „Zaječic“ se hrál o prvním červnovém víkendu v Chrudimi. Hlavní turnaj – MČR 6členných družstev starších žáků do 15 let hrálo celkem 72 družstev včetně čtyř z Vysočiny. V doprovodném turnaji dvojic nejmladších žáků do 9 let hrály mezi 63 dvojicemi tři z Vysočiny.

V MČR družstev starších žáků se stejně jako loni z vysočinských družstev nejlépe umístilo TJ+DDM Náměšť nad Oslavou, které se po loňském 48. místě zlepšilo o více než dvacítku míst. Letošní 26. místo budou chtít v příštích letech ještě vylepšovat, vždyť ve stejném složení mohou hrát ještě dva další roky. Náměšť hrála v sestavě 1. Tadeáš Hladký (host, 5 bodů z 9 partií), 2. Rudolf Richter (3,5/9), 3. Jakub Zezula (5/9), 4. Helena Šťávová (4/8), 5.Markéta Šťávová (5/7), 6. Dominik Houška (4/6) a 7. Matěj Zezula (3/6).

MČR se dále z Vysočiny zúčastnilo družstvo Gambit Jihlava, které se vůči loňsku zlepšilo o pár příček a skončilo na 46. místě. Hned za nimi 47. ŠK Světlá nad Sázavou A skončila také o pár míst výše, než loni. Světlá letos jako jediná z Vysočiny postavila dvě družstva, Béčko skončilo na 54. místě.

V turnaji dvojiček nejmladších se z Vysočiny nejlépe umístila dvojice TJ+DDM Náměšť nad Oslavou na 36. místě – 1. Max Mičánek (4/9) a 2. Petr Hotový (4,5/9).

ŠK Světlá nad Sázavou A se umístila na 47. místě a mimo soutěž (neboť byla zkombinována ze dvou oddílů) ŠK Světlá nad Sázavou B (Lucie Šťávová z Náměště hrající v této dvojičce na 1. šachovnici uhrála z vysočinských nejvíc individuálních bodů – 6/9).

Věříme, že se v dalších letech bude Vysočina zlepšovat nejen kvantitou, ale i kvalitou. Mladé šachové naděje si z mistrovství odnesly mnoho šachových i volnočasových zážitků.

Petr Mičulka

Napsat komentář