Mladí Vysočiny na MMaS

Vysočina je šachově určena na Moravu a tak se naše naděje pod vedením svých trenérů, rozjeli pro tituly přeborníků Moravy a Slezska.
Z Vysočiny se účastní 18 mladých šachistů z Humpolce, Bedřichova, Třebíče a Náměště nad Oslavou.
Největší zastoupení 7 hráčů máme v kategorii  do 12 let. Po odehranných 4. kolech si vedou skvěle a jsou ve vedení v nejstarší kategorii : Štěpán Seidl ze Sokola Bedřichov a Rudolf Zezula z TJ Náměšť nad Oslavou, oba mají 3,5 bodu, když ve 4.kole se střetli a
bod si rozdělili remízou.
Výborně je rozehrána i kategorie do 12 let, kde ve vedoucí 3,5 bodové skupině jsou Vít Kratochvíl a David Mičulka, když si celý bod také rozdělili ve vzájemné partii.
Na čtvrtém místě je Aleš Krčil z Humpolce a na 7 resp. 8. místě bratři Jakub a Tomáš Skořepovi ze Sokola Bedřichov.
V nejmladší kategorii si zatím nejlépe vede Vojtěch Kříž z Jiskry Humpolec, který získává první velké zkušenosti a vede si dobře, talent, o kterém ještě uslyšíme…
Podrobné výsledky z MMaS spolu s přímým přenosem předních šachovnic na http://www.sachzlin.cz/, v menu Přebor Moravy a Slezska.
Určitě chlapci na Vysočinu nějakou medaili dovezou a potvrdí tak vzrůstající úroveň šachu zejména mezi mládeží.

 

Mistrovství Čech, které se koná v Harachově se účastní sourozenecká dvojice Simona Suchomelová a Jan Suchomel, hrající v kategorii do 12 let a sedmiletý Petr Brož, hrající ve skupině do 10 let. V OPEN FIDE si suveréně vede nejlepší junior Vysočiny Josef Kratochvíl z Caissa Třebíč.
Podrobné výsledky MČech lze sledovat na webových stránkách: http://www.chess-svetla.cz/.
 
Václav Paulík

Napsat komentář