Mladí šachisté z Vysočiny sahají na medaile !?

V kategorii do 16 let, kde bojuje 40 hráčů je na prvním místě Štěpán Seidl ze Sokola Bedřichov se ziskem 5,0 bodů, Rudolf Zezula z Náměště n/Oslavou na 6.místě stejný bodový zisk má devátý Martin Jána z Jiskry Humpolec.
 V kategorii do 14 let se Petr Walek ze Spartaku Třebíč probojoval na třetí místo se 4,5 body,
Zatím suveréně to „válí“ chlapci v kategorii do 12 let, neboť čtyři hráči jsou mezi prvními pěti z celkového počtu 58 hráčů,
Víťa Kratochvíl a David Mičulka na 1-2. místě s 5,5 body ( oba z TJ Náměště nad Oslavou),  na 4. místo se probojoval Tomáš Skořepa s 5,0 body a pátý je Aleš Krčil z Jiskry Humpolec se 4,5 body.
V nejmladší kategorii do 10 let si dobře vede Vojtěch Kříž z Jiskry Humpolec se ziskem 3,5 bodu.
Do konce mistrovství zbývá sehrát 3 kola, z toho dvě se uskuteční dnes v sobotu a hodně napoví o konečných medailových ambicích.
Partie úspšných hráčů z Vysočiny možno sledovat v přímém přenosu na http://www.sachzlin.cz/,  včetně výsledků a pořadí po jednotlivých kolech!

Na Mistrovství Čech mládeže v Harachově, máme zastoupení v kategorii do 12 let ( hrají v ní chlapci i děvčata v jedné skupině), Vysočinu zde zastupují sourozenci Simona a Jan Suchomelovi z Jiskry Havlíčkův Brod. Po předposledním kole si dobře vede Simona, která se ziskem 5 bodů je na 22. místě, ale mezi děvčaty je třetí.
MČech dnes dopoledne bude zakončeno posledním kolem a vyhlášením vítězů v jednotlivých kategorií.
V souběžně hraném OPEN je před posledním kolem na prvním místě nejlepší junior Vysočiny Josef Kratochvíl z Caissa Třebíč.
Průběh a výsledky na http://www.chess-svetla.cz/,
 
Václav Paulík

Napsat komentář