Mezinárodní den šachu

Na 20. červenec připadá Mezinárodní den šachu, který se slaví již 56 let. Jeho smyslem je připomínat rok 1924, kdy byla založena mezinárodní šachová federace FIDE.

Užijte si dnešní šachový svátek v klidu a pohodě, ať už u šachovnice nebo mimo ni!

Připomínat si význam šachů nemusíme ale jen dnes – vždyť pro mnohé z nás jsou šachy součást našeho života. I když třeba nehrajeme na vrcholné úrovni, šachy nám mnohé daly – přátele, schopnost rozhodování, plánování, soustředění, vytrvalosti, kritického myšlení, slušného chování … každý si jistě sám za sebe doplní další přínos šachu pro něj.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

K připomenutí si tohoto dne, nabízí ŠK TJ Jiskra Havlíčkův Brod pro zájemce, účast v soutěži.

Soutěžní otázky:

1. Kdy byla zahájena organizovaná šachová činnost v Havlíčkově Brodě – tehdejším Německém Brodě?

    Uveďte datum.

2. Kdo je v současné době (k 1.7.2022) nejlepším šachistou ŠK Jiskry Havlíčkův Brod – dle ELO FIDE ?

3. Ve kterém roce se v Havlíčkově Brodě – tehdejším Německém, uskutečnila simultánka mistra Salo Flora?

Odpovědi odešlete na email adresu : chesshb@seznam.cz, do předmětu uveďte SOUTĚŽ do 31.7.2022 !

Z došlých správných odpovědí, budou vylosováni 3 účastníci, kteří obdrží věcnou cenu od pořadatele.

Těšíme se na Vaši účast!

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Mezinárodní den šachu si v červnu a červenci připomněli pěknými akcemi v Havlíčkově Brodě (https://www.kssv.cz/2022/07/akce-propagujici-sachy-v-havlickove-brode), Křižánkách (https://www.kssv.cz/2022/07/v-krizankach-usporadali-akci-propagujici-sachy-na-vysocine), Žďáře nad Sázavou (https://www.kssv.cz/2022/07/vetes-cup-usporadali-ve-zdare-nad-sazavou) a Třebíči (https://www.kssv.cz/2022/07/simultanka-na-pamatku-hrdinu-bitvy-u-zborova-v-roce-1917-a-generala-jana-syroveho-v-trebici). Tamní oddíly se tak zapojily do Grantového programu KŠSV Šachy na Vysočině: https://www.kssv.cz/2022/02/grantovy-program-kssv-sachy-na-vysocine.

Mezinárodní den šachu se slaví každoročně. Letošní rok je ale specifický tím, že je také vyhlášen Rokem ženského šachu. Ani na ten na Vysočině nezapomínáme a chystáme akci, kterou si ho připomeneme. Dne 9. 9. 2022 proběhne v Havlíčkově Brodě simultánka a beseda s třebíčskou rodačkou a mezinárodní velmistryní Evou Kulovanou. Podrobnosti k této akci připravujeme.

Napsat komentář